On line Ostravská Lokálka 2021

Datum uskutečnění: 15.-16. května 2021 online!!

Setkáme se na google meetu. Je třeba, abyste měli založený google účet, nebo email na gmail.com nebo aplikaci v mobilu. Odkazy účastníkům pošleme emailem.

Do 10.5. můžete zasílat své divadelní skeče, etudy, inscenace, rozpracované inscenace, nedokončené inscenace, divadelní komiksy, živé obrazy s příběhem, rozhlasové hry a jiná díla spojená s vaší divadelní prací vytvořená v této prazvláštní době přes www.uschovna.cz na náš email: theatrludem@seznam.cz Může to být ve formě videí, videozáznamů, fotek, hlasové schránky. Pokud budete chtít své dílo streamovat, prosíme, napište nám to a budeme dělat všechno pro to, aby to vyšlo. Co k zaslanému připsat najdete níže!
Základní harmonogram přehlídky:

Sobota 15.5. se od 9:30h. do 10:30h. a od 10:45 do 11:45h. uskuteční dva workshopy pro dětské účastníky přehlídky.
– pohybový s Andreou Opavskou, nositelka Ceny Thálie v oboru taneční umění, pedagožka na HAMU a DAMU, skvělá tanečnice a interpretka (začátky tedy v 9:30 a v 10:45h.) max. 25 účastníků. odkaz zašleme emailem
– improvizační s Janou Vozárikovou, zakladatelkou Divadla Odvaz v Ostravě, výraznou improvizátorkou a skvělou zdravotní klaunkou (začátky tedy v 9:30 a v 10:45h.) max. 25 účastníků. odkaz zašleme emailem
od 14:00h. I. blok zhlédnutí zaslaných divadelních děl a následně diskuse s porotci (pro vedoucí) a s lektory (pro dětské účastníky)
Konec nedokážeme odhadnout. Možná kolem 17 hodiny.
Neděle 16.5. od 9:30h. II. blok zhlédnutí zaslaných divadelních děl a následně diskuse s porotci (pro vedoucí) a s lektory (pro dětské účastníky). Vyhlášení výsledků a ukončení přehlídky na hlavním meetu. Kdy? Nevíme:-). Věříme, že do 13h.
V 17hodin jsme všichni zváni na online stream premiéry inscenace Vosa Marcelka Divadla loutek Ostrava. odkaz zašleme.

POZOR!!!do těla emailu k zaslaným dílům, prosíme, připište: název souboru, vedoucí souboru a jeho email a mobil, název díla, délka, počet účinkujících a věk, počet účastníků online přehlídky a jejich jména, jména a příjmení účastníků pohybového workshopu (čas vám určíme),jména a příjmení účastníků improvizačního workshopu (čas vám určíme) Můžete se zúčastnit i obou workshopů, pokud však bude hodně zájemců, vyhrazujeme si právo vás zařadit pouze do jednoho!

Odborní lektoři (porotci): Jakub Hulák – NIPOS ARTAMA Praha (Středočeský kraj), Hana Cisovská – Ostravská univerzita, členka redakční rady Tvořivé dramatiky (MS kraj), Olga Strašáková – vedoucí pobočky ZUŠ Kunovice, vedoucí dětských divadelních souborů a recitátorů (Zlínský kraj).

Organizátor přehlídky je Theatr ludem, zapsaný spolek.
Spoluorganizátor přehlídky je Divadlo loutek Ostrava.
Přehlídku Ostravská lokálka 2021 finančně podpořili: statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz.